Lipowo
2 200 000 PLN / 1 333,33 PLN/m2
1650 m2 / 50 pok.
 
 
 
Listing ID:381/2113/OOS
Rynek:Wtórny
Powierzchnia działki:31 000 m2
Przeznaczenie (obiekt):Sportowo/Rekreacyjne
Przeznaczenie dodatkowe (obiekt):Biurowe, Mieszkalne, Inne, Medyczne, Magazynowe, Gastronomiczne, Inne
Liczba pięter:2
Rodzaj budynku:Dom wielolokalowy
Rok budowy:1970
Prąd:Tak
Zaplecze socjalne:Tak
Piwnica:Tak
 
 
 
 
 
 

DESCRIPTION

Do sprzedania dobrze prosperujący ośrodek rekreacyjno/sportowo - wypoczynkowy; usytuowany bardzo korzystnie, w okolicy o urzekającym krajobrazie, nad dużym i czystym jeziorem, między Mikołajkami a Mrągowem. Ośrodek położony na działce o powierzchni dwóch hektarów; dodatkowo dzierżawiona jest działka o powierzchni ponad jednego hektara.

Ośrodek tworzy zespół nieruchomości:
- dwa budynki hotelowe połączone korytarzem (powierzchnia użytkowa 1033 m2, powierzchnia zabudowy 626 m2),
- dom mieszkalny (108 m2) właściciela,
- budynek stołówki (320 m2),
- wiata z matą np. do judo 258m2,
- budynki pomocnicze (m.in. zaplecze techniczne ośrodka – z warsztatem i magazynami) 210m2,
- 20 domków campingowych o konstrukcji murowanej z wc, umywalką i natryskiem 420 m2 (na terenie działki dzierżawionej),
- pawilon sanitarny (na terenie działki dzierżawionej),
- obiekt stacji uzdatniania wody (na terenie działki dzierżawionej)

Budynki nieruchomości - powierzchnia użytkowa ogółem: - 2 327,63 m2,
Budynki nieruchomości - powierzchnia zabudowy (łącznie – wg kart. bud): - 1 590,00 m2

Nieruchomość leży na wysokim brzegu jeziora z zagospodarowaną plażą ośrodka – z układem pomostów (strzeżone kąpielisko). Wypoczywający w ośrodku mają bardzo dobre warunki do korzystania z rekreacji na wodach tego jeziora.

Posesja przedmiotowego Ośrodka jest dobrze zagospodarowana. Teren jego działek (z obszarem dzierżawionym (włącznie) został ogrodzony – ogrodzenie wykonano z siatki stalowej w ramkach - na słupkach osadzonych w cokole betonowym oraz z siatki na słupkach stalowych.

Niewątpliwą atrakcją ośrodka jest wiata sportowa z matą do judo i innych sztuk walki. Jest to cenna budowla, dzięki której ośrodek corocznie gości czołówkę zawodników uprawiających judo i inne sporty (sztuki) walki. Można na jego terenie organizować zawody sportowe nawet wysokiej rangi.

Ośrodek dysponuje ponad 100 miejscami noclegowymi w pokojach w dwuskrzydłowym budynku hotelowym oraz domkach campingowych. Stołówka z dobrze wyposażonym zapleczem kuchennym oraz salą konsumpcyjną oraz pomieszczeniem, w którym prowadzona jest kawiarnia, to budynek wolnostojący, zbudowany niedaleko brzegu jeziora. Z kolei wiatę sportową wzniesiono na przedłużeniu najstarszego obiektu ośrodka, pełniącego obecnie funkcję zaplecza magazynowo-warsztatowego. Przed tym budynkiem zbudowano dodatkową wiatę, pod którą umieszczono urządzenia siłowni. Ponadto w ośrodku jest plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska do gier zespołowych (piłka siatkowa, piłka plażowa, piłka koszykowa) i zabaw oraz obiekty małej architektury.

Uzbrojenie zespołu nieruchomości w media jest bardzo dobre. Leży on na obszarze wyposażonym w następujące media:
- Sieć wodociągową (zasilanego z własnego ujęcia wody, ze stacją uzdatniania w niewielkim budynku, woda doprowadzona jest do wszystkich domków campingowych,
- Kanalizację sanitarną (ośrodek posiada duży bezodpływowy zbiornik na ścieki oraz własny sprzęt do wywożenia ich do oczyszczalni ścieków),
- Sieć elektryczną, zasilającą wszystkie obiekty i domki, a także oświetlenie terenu (jest ono sprawne – ustawiono na terenie ośrodka kilkanaście latarni),
- sieć grzewczą (kotłownia z kotłem na paliwo stałe),
- Sieć telekomunikacyjną (telefon).

Podsumowanie:
Ośrodek sprawnie działający o sprawdzonej renomie - już zarezerwowany sezon wakacyjny na 2021 r. Możliwość przyuczenia do prowadzenia ośrodka przez obecnego właściciela.
Podana cena aktualnie poniżej ceny rynkowej...
 
Lipowo / 1650 m2
2 200 000 PLN / 1 333,33 PLN/m2
Droga dojazdowa:Utwardzona
Komunikacja:Autobus
 
SALES OBJECT:

cooperative ownership of the chain of title
Cooperative ownership
mortgage or a house or plot
   
Property price
CLAT
notariary fee
Tax from notariary fee
The fee for the application (+ tax)
Real estate agency commission %
Tax from real estate agency commission
court fee

Sum of additional fees

SUM
 

 

CONTACT TO OFFICE:

 I give my consent to the processing of my personal data by Bracia Strzelczyk Agnieszka Strzelczyk for purposes related to the activities of real estate agents. At the same time I confirm that I have been informed about the fact that I will have access to my personal data to be edited or deleted.
* Pola wymagane
 

The administrator of personal data provided through this form is Bracia Strzelczyk Agnieszka Strzelczyk based in Warszawa (00-552) at Pl. Konstytucji 4 lok 47. The data are given voluntarily and the processing takes place solely in order to answer routed through the form request. We inform you about the free right of access to data and nearly correct them in accordance with the Act of 29 August 1997. Protection of Personal Data (Journal of Laws 2014, item. 1182).